project standard 2016 online 3ds max student price adobe acrobat xi pro purchase ms outlook 2016 educational view it now autodesk autocad 2015 mac os education edition autocad lt 2014 for mac oem license

Zostań dawcą krwi

Drukuj PDF

krewniacy boxZostań dawcą krwi!

Krew w Polsce jest potrzebna co 15 sekund!
Dołącz do KREWNIAKÓW

 

 

 

 

Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ty też możesz pomóc!

Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie.

Dorosły człowiek posiada ok. 5 – 6 l. KRWI. Jednorazowo dawca oddaje 450 ml KRWI, czyli mniej niż 10% swojej KRWI.  Krew pełna może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, z tym że przerwa pomiędzy pobraniami nie może być krótsza niż 8 tygodni.

fbkrewniacy

WAŻNE:

  • oddawanie KRWI jest bezbolesne;
  • organizm w ciągu zaledwie kilku godzin uzupełnia ilość KRWI, która została oddana; dawca nie odczuwa żadnych dolegliwości;
  • sprzęt do poboru KRWI jest jednorazowy, warunki poboru sterylne;
  • każdy dawca jest badany laboratoryjnie przed pobraniem, aby ustalić czy odpowiada wymaganiom zdrowotnym;
  • KREW każdego dawcy jest także badana na obecność zarazków chorób wenerycznych, AIDS czy żółtaczki zakaźnej;
  • o przydatności KRWI dawcy decyduje wynik badania i testy – profesjonalne zasoby techniczne pozwalają na szczegółową kontrolę dawcy.

WIĘCEJ NA STRONIE

www.krewniacy.pl