chief architect oem license click this over here now autocad 2010 student discount autocad student license www.colornote.com/pres.php

FRSE - EPALE (Erasmus+)

Drukuj PDF

EPALE-1

EPALE
Elektroniczna platforma
na rzecz uczenia się
dorosłych w Europie

EC.EUROPA.PL/EPALE

 

EPALE to pierwsza ogólnoeuropejska wielojęzyczna platforma internetowa skierowana do specjalistów w obszarze uczenia się dorosłych, m.in. szkoleniowców, edukatorów, decydentów, andragogów, pracowników/wolontariuszy organizacji pozarządowych z obszaru edukacji dorosłych. Głównym celem platformy jest stworzenie przestrzeni dla kadry edukacji dorosłych do dyskusji, dzielenia się wiedzą, współpracy a przez to do doskonalenia swoich kompetencji w obszarze edukacji dorosłych.

Platforma jest najnowszą inicjatywną Komisji Europejskiej w ramach długoterminowego zobowiązania UE do promowania wysokiej jakości uczenia się dorosłych w Europie. Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu programu Erasmus+, sektor Edukacja dorosłych. Należy jednak zaznaczyć, że tematyka platformy obejmuje nie tylko niezawodową edukację dorosłych (projekty o tej tematyce są dofinansowywane w programie Erasmus + ze środków sektora Edukacja dorosłych), ale również szkolenia/doskonalenie zawodowe dorosłych (projekty o tej tematyce są dofinansowywane ze środków sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe).

Obraz1

 

 

 

Na platformie znajdują się:

  • Kalendarz wydarzeń konferencji, kursów, seminariów dla kadry edukacji dorosłych organizowanych w Europie;
  • Biblioteka zawierająca materiały i opracowania na temat edukacji dorosłych (w bibliotece znajdują się zasoby w różnych językach dotyczące zarówno sektora edukacji dorosłych w Europie i w poszczególnych krajach);
  • Aktualności sektora edukacji dorosłych;
  • Wyszukiwanie partnerów do projektów;
  • Blog poświęcony trendom sektora edukacji dorosłych w Europie;

W niedługiej przyszłości platforma zawierać będzie glosariusz terminów związanych z edukacją dorosłych i tematyczne fora dyskusyjne.

Opcja „Wyszukiwanie partnerów” umożliwia znalezienie partnerów do projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ o tematyce edukacja dorosłych – zarówno do projektów mobilnościowych jak i strategicznych.

 

frse logo

logo mini

http://erasmusplus.org.pl/epale/

 

Prezentowane treści pochodzą ze stron i materiałów FRSE i pozostają ich właśnością.