continued autodesk autocad 2016 for apple mac educational license illustrator edition student edition

X Spartakiada Amazonek

Drukuj PDF

Amazonki_baner2

X  Jubileuszowa

Spartakiada Amazonek Regionu Łódzkiego

organizowana przez  Łódzki Klub „AMAZONKA”

pod hasłem

„ŁÓDŹ – MIASTO KOBIET”


termin:    9 czerwca 2012,

godz. :    15.30 -  18.30

miejsce:  Łódź - Arturówek, Ośrodek Hotelowo-Rekreacyjny „Prząśniczka”

 

Spartakiady nasze mają długą tradycję. Początek dała Federacja Amazonek, od 1995r organizując Ogólnopolskie Spartakiady. Jako łodzianki uczestniczyłyśmy w nich przez kilkanaście lat z rzędu.

I łódzką Mini Spartakiadę zorganizowałyśmy sobie w roku 2003 w Sielpii. Kibicowały nam koleżanki z Koneckiego Klubu Amazonek.  Potem były Chlewiska, Łódź-Arturówek, Dzierżązna, Krzętów nad Pilicą. Od 2007 roku kolejne Spartakiady Amazonek Regionu Łódzkiego organizowały kluby wojewódzkie: Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Piotrków Trybunalski, Sieradz.

No i przyszła pora na Spartakiadę Jubileuszową w tym roku. Roku  nie byle jakim - bo z EURO 2012.  Witamy znów w Łodzi hasłem:

„ŁÓDŻ - MIASTO KOBIET”

Patronują  jej Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski.

Udział w zmaganiach sportowych  wezmą drużyny kobiet z dwunastu Klubów Amazonek  województwa łódzkiego.

Jesteśmy Amazonkami. Jesteśmy kobietami.  Jesteśmy - dzielnymi kobietami. I dziś, jako dzielne kobiety - kontynuujemy ten cykl imprez integracyjno-sportowych, bo widzimy w nich sens. Chcemy w ten sposób pokazać, że ciężka choroba nie wyeliminowała nas spośród osób żyjących pełnią życia, umiejących cieszyć się aktywnością fizyczną. Mamy nadzieję być przykładem dla ludzi zdrowych, często lekceważących zdrowy, aktywny styl życia,  tak ważny w zachowaniu maksymalnie dobrej formy, również i szczególnie wówczas,  gdy dotknie nas choroba.

Na naszych spartakiadach przyjmujemy sobie hasło :

“Tu o medal nikt nie walczy, radość życia nam wystarczy!”

Ale tak naprawdę,  to tylko pół na pół  tak myślimy.  Tylko do startu ….bo potem już  – emocje biorą górę  i 12 drużyn staje do ostrej walki, całkiem na serio.

A WIĘC :  KOBIETY  -  NA START !!!

logo_amazonki530

 

1DSCF1506 2Obraz2 3DSCF1511