Przeprogramowanie umysłu za pomocą metody Silvy
Metoda Silvy, której propagatorem jest „Metoda Silvy Polska”powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Jest to metoda stosowana obecnie w około stu krajach, została przetłumaczona na 29 języków. Metoda zakłada, że na początku wszystkiego co robimy jest myśl. Dla pozytywnego biegu wydarzeń w naszym życiu ważna jest wspierająca ten bieg wydarzeń pozytywna myśl. To my mamy odpowiadać za to jakie myśli generuje nasz umysł. Metoda Silvy nie jest metodą psychoterapii, nie jest także metodą alternatywną, jest jedynie narzędziem, które może ułatwić poprawę jakości naszego życia. Metoda Silvy jest metodą kontroli umysłu, który jest centrum dowodzenia całym organizmem człowieka.

Programy tkwiące w naszym umyśle decydują o tym jakie rezultaty osiągniemy w naszym życiu. Człowiek z niskim poczuciem własnej wartości będzie osiągał w życiu mierne rezultaty w życiu. Jeżeli będzie starał się o osiągniecie celu będzie musiał walczyć o niego w znoju oraz trudzie. Metoda Silvy daje możliwość doboru programu jakie będziemy posiadali w naszym umyśle. Zasady metody Silvy opiera się na naukowych podstawach. Jest ona zbudowana na odkryciu energetyki naszego ludzkiego mózgu. Nasz mózg generuje impulsy elektryczne o zróżnicowanej częstotliwości.

Zwykle funkcjonujemy na falach beta czyli powyżej 14 Hz na sekundę. Jest to stan określany jako stan świadomości zewnętrznej. Kolejną częstotliwością jest stan alfa czyli częstotliwość 7-14 herców. Wchodząc w ten stan osiągamy stan wyciszenia oraz głębokiego relaksu. Stan theta to aktywność mózgu na poziomie 7 Hz na sekundę. W tym stanie osiągamy głębsze poziomy koncentracji będące medytacją. Kolejny poziom funkcjonowania fal mózgowych to stan delta osiągany w stanie głębokiego snu, podczas którego mózg pracuje na częstotliwościach poniżej czterech Hz.

Przejawianiu wewnętrznego geniuszu sprzyjają częstotliwości fal alfa. Stan alfa pomaga korzystać z wiadomości zmagazynowanych w podświadomości, pomaga sięgnąć po zgromadzone tam mądrości. Stan alfa pomaga korzystać z prawej półkuli mózgowej, która jest odpowiedzialna za intuicję, twórczość, kreatywność i jest składnikiem, z którego korzysta technika metody silvy – https://metodasilvypolska.pl.