Najlepsi z najlepszych- laboratorium drogowe.


Jak co rano zaczynam od prasówki gazet regionalnych i natrafiłam na fajny artykuł poświęcony informacjami drogowymi, jako że jeżdżę samochodem lubię być na czasie z remontami, tak więc laboratorium poinformowało nas o sporych utrudnieniach, które od dłuższego czasu w moim mieście są i niestety będą i kolejne.


Od tego roku dysponujemy http://droglab.pl kolejnymi nowymi maszynami, które wykorzystujemy do m.in. do badania, jakości prac na budowie przedłużenia tras, a za chwilę budowy tramwaju, czy rozbudowy jednej z ulic. Laboratorium drogowe w nagłówku artykułu zapewniło nas, że „w ostatnim czasie wzbogaciliśmy się o maszynę do badania wytrzymałości betonów na ściskanie. Aparat do badania nośności podłoża gruntowego i podbudowy drogowej. Ostatnim nabytkiem jest nowy wóz wiertniczy do rdzeniowania nawierzchni asfaltowych i mieszanek betonowych.” Potwierdzam, ale tylko po tym, że 2 razy w ciągu dnia widzę ekipę laboratorium jak bada jezdnię oraz chodniki. Myślałam, że tylko nas kierowców wszelkie zmiany dotyczą, niestety myliłam się, laboratorium drogowe przeprowadza również pomiary torowisk tramwajowych.

I tutaj możemy wyczytać, że „Podobnie, jak w przypadku wozu, jednym z naszych zakupów był toromierz samojezdny, za pomocą, którego dokonujemy pomiarów geometrii toru tramwajowego. Dysponujemy wszelkiego rodzaju suszarkami do pobranych próbek, a także urządzeniami do pomiarów geodezyjnych”. I jak tutaj nie mieć zaufania do specjalistów?