Wąska działka – gdy nie ma opcji


… możesz utyskiwać na niesprzyjający los albo odwiedzić stronę internetową www.e-domy.pl. Posiadają oni w ofercie projekty domów na wąską działkę, a więc coś, co z pewnością Cię zainteresuje. Wąskie działki nie są całkowicie pozbawione zalet. Owszem, każdemu z nas na pewno marzy się wielki kawałek swojej ziemi, na którym moglibyśmy wznieść nie tylko dom, ale również pomieszczenia gospodarcze czy rekreacyjne. Rzeczywistość nie zawsze jest jednak taka łaskawa. Zdarza się, że wąską działkę otrzymamy w spadku lub jako przedmiot darowizny. Bywa również, że z powodów finansowych zostaliśmy zmuszeni do sprzedania części naszej parceli, a pozostał nam z niej jedynie mniejszy, ciasny fragment. Bez względu na przyczynę, nie warto załamywać rąk! Dobre projekty domów na wąską działkę uwzględniają nie tylko uregulowania prawne, ale także aspekty estetyczne i funkcjonalne.

Nie musimy obawiać się, że nasz dom nadmiernie będzie zwracał na siebie uwagę lub nie wpasuje się w otoczenie. Co to, to nie! Istnieje masa rozwiązań, dzięki którym możliwe jest opracowanie idealnego projektu domu na wąską działkę. Można na przykład zawęzić nieco bryłę budynku, a zamiast tego wyposażyć go w poddasze użytkowe. Niekiedy konieczne okazać się może usunięcie okna, jednak możemy wówczas zdecydować się na przykład na przepiękną antresolę. Wszystko zależny od wyobraźni i konkretnego projektu domu.

Projekty domów na wąską działkę – czym to się je?

Gdy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest budowa domu, często czujemy się na początku bardzo zagubieni. Proces budowy rozpoczyna się zawsze od wyboru odpowiedniego projektu. Pracownia HK posiada ich w swojej ofercie bardzo wiele. Są to zarówno projekty domów na wąskie działki, jak i domów energooszczędnych, parterowych i piętrowych oraz z opcją aranżacji wnętrz. Który okazać się może dla nas idealny. Wąskie działki coraz częściej przeznaczane są pod zabudowę. Wynika to z malejących systematycznie zasobów ziemi, ponieważ własny dom jest marzeniem coraz większej ilości osób. często inwestorzy kupują wielki kawałek ziemi, a następnie dzielą go na mniejsze i oferują do sprzedaży, tworząc tym samym osiedla tak zwanych „szeregówek”. Gdy staliśmy się już właścicielami wąskiej działki, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Musimy znaleźć odpowiedni projekt, który pomoże nam w postawieniu wymarzonego domu i umożliwi cieszenie się nim przez długie lata. Oferta projektów domów na wąskie działki jest obecnie bardzo szeroka, a wielu projektantów wręcz się niej specjalizuje. Z pewnością zatem ostatecznie uda nam się zrealizować nasz cel. Nie podawajmy się i walczmy o realizację swoich planów. Pamiętajmy – wąska działka, widziana okiem fachowca i przez niego zaaranżowana – również stwarza wiele możliwości. Nasz dom niczym nie będzie odbiegał od tych zbudowanych na kwadratowych parcelach. Będzie za to wyjątkowy, oryginalny i – to chyba najważniejsze – będzie nasz!